Przyprawy i zioła

Najczęściej kupowane

Informacja

Ostatnio przeglądane

Przyprawa biały pieprz mielony 50g DE OOST

PD25022004

Nowy produkt

Pieprz biały ma delikatnie ostry, korzenny smak i bardzo przyjemny aromat. Dlatego świetnie nadaje się do potraw, których smak chcemy lekko podkreślić ostrą nutą, na przykład serów, mięsa drobiowego ryb. Pieprz biały ma bardziej subtelny charakter niż czarny, a więc jest idealny dla osób, które nie są zwolennikami zbyt ostrej kuchni.

Więcej szczegółów

358 Przedmioty

Podziel się aby dostać zniżki
S.No.Email klientaZniżka

2,00 zł netto

-15%

2,35 zł netto

Szybkie płatności
Szybkie płatności

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Doskonale nadaje się także jako dodatek do fantazyjnych słodkich deserów.

Pieprz niegdyś był ceniony równie wysoko jak złoto. Przez wieki wykorzystywany jako „waluta wymienialna” zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie. W średniowieczu stosowano go jako formę zapłaty podatków, dzierżawy lub czynszu, a niekiedy nawet i posagu. Uważany był za tak cenną przyprawę, że Anglicy do aromatyzowania potraw ziołowych zaczęli wykorzystywać jego substytuty. Zapotrzebowanie na pieprz stało się impulsem do odkrycia morskiej drogi na Wschód przez Vasco da Gamę. Pieprz, będący rośliną wieloletnią, ma pędy dorastające nawet do 15 m długości. Jego biała odmiana pochodzi z Indii. Produkuje się go na indonezyjskiej wyspie Bangka. Stanowi dojrzałą część owocu pieprzu czarnego, która po namoczeniu w wodzie ma usuwaną zewnętrzną część owocni. Otrzymane szare pestki są poddawane suszeniu aż do momentu uzyskania szarobiałego koloru.

Pieprz biały mielony jest dodawany na końcu przygotowywania potrawy. Dzięki jego walorom smakowym możemy zaostrzać potrawy o jasnych barwach, czyli  te przygotowywane na przykład z drobiowego mięsa i ryb. Jest także doskonałym zwieńczeniem sosów białych, bulionów, zup, pasztetów, podrobów, a nawet warzywnych soków. Pieprz biały jest uważany za bardzo zdrowy, gdyż sprzyja wydzielaniu soków trawiennych, ułatwiając w ten sposób trawienie. Znane jest także zastosowanie białego pieprzu w wyrobach cukierniczych – dodaje się go do słodkich deserów w celu uzyskania wyrafinowanego smaku. Pieprzem białym można urozmaicać smak deserów gruszkowych, truskawkowych i pierników.

Opakowanie: 50g